dr. Aneta Ivanovska o tehnologiji in njenem vplivu na sodobno družbo / pogovor

Na sporedu

25. november 2024 / ob 18h / Gledališče Glej
Vstopnice

O pogovoru

 Star pregovor pravi, da je v znanju moč. In več znanja, pomeni več moči. Niti ni več skrivnost, da naše naprave o nas vejo več, kot naši prijatelji in družinski člani. Pa kaj, saj nimam nič za skrivat.
Accept all.
Nov pregovor pa pravi, da če za produkt nič ne plačaš, potem si produkt ti sam.
V tretji in zadnji diskusiji, ki bo potekala 25. novembra v Gleju, se vprašanja tehnologije lotevamo s sogovornico, znanstvenico in strokovnjakinjo na področju umetne inteligence, Aneto Ivanovsko. Z njenim kvalificiranim in insajderskim pogledom bomo razpravljali o eksistencialni odvisnosti od tehnologij, o vplivih tehnologije na družbo in družbene sisteme, ter o uporabi produkta - človeka.

Pogovor z dr. Aneto Ivanovsko bo povezoval Boštjan Narat, filozof, glasbenik, pisatelj in gledališki delavec.

O govorki

Prof. dr. Aneta Ivanovska je izredna profesorica za področje računalništva in informatike na Univerzi v Novi Gorici in direktorica magistrskega študijskega programa Gospodarski inženiring ter strokovnjakinja na področju umetne inteligence. Doktorirala je na področju strojnega učenja leta 2010 na Mednarodni Podiplomski Šoli Jožefa Stefana. Od leta 2005 do 2022 je delala kot raziskovalka na Odseku za Tehnologije Znanja na Inštitutu Jožef Stefan. Podoktorski študij je opravila na Inštitutu Ruđer Bošković v Zagrebu v letu 2015-2016. Sodelovala je v številnih Evropskih in nacionalnih projektih na področju agro-ekologije, kjer je uporabljala različne metode strojnega učenja za analizo (agro)ekoloških podatkov. Je avtorica številnih člankov v znanstvenih revijah na področju umetne inteligence. Od novembra 2022 dela kot vodja oddelka za umetno inteligenco v avstrijskem podjetju MarineXchange, ki se ukvarja z razvojem programske opreme v potniški križarkarski industriji.

Dogodek je del serije pogovorov, ki služijo kot uvod v tematiko predstave, premierno načrtovane v letu 2025, v avtorstvu Tatjane Peršuh in Boštjana Narata.