avtorska predstava / kolektiv REAKTOR
Galerija
O PREDSTAVI
Kdo je mama? Kdo je mama, ki v ogledalu še vedno vidi najstnico, ki je vsakomur dala? Kdo je mama, ki svoji mami ni obrnila hrbta samo zato, ker se ji je smilila? Kdo je mama, ki ni superjunakinja? Kdo je mama, ki se sramuje svojih otrok? Kdo je mama, ki ne more imeti otrok? Kdo je mama, ki si želi drugačnega življenja? Kdo je mama, ko si vzame trenutek zase? Kdo je mama, ki ima potrebo po glasnem seksu?
V projektu KRIK: MAMA, ki si za izhodišče postavlja fiziološko raziskavo dednosti travme, izpostavljajo družbene konvencije, ki se vežejo na idejo materinstva, se soočajo z vprašanjem asociativnega polja arhetipa matere od vsakdanjega jezika do ikonografije, raziskujejo odnos med materjo in (tudi že odraslim) otrokom in poudarjajo telesni aspekt odločitve za, proti ali ne odločitve za materinstvo. Gledališču dajejo prostor, da poseže v odnos »mama«, ki ga vse prepogosto enačimo z identiteto.
Galerija
KOLOFON
Avtorstvo in estetska zasnova predstave: Urša Majcen, Katja Markič, Nina Valič, Lara Wolf, Jure Žavbi
Režija: Katja Markič
Dramaturgija: Urša Majcen
Igra: Nina Valič, Lara Wolf, Jure Žavbi
Glasba in zvok: Ana Jerina
Foto dokumentacija: Zupanov
Video dokumentacija: Borut Bučinel
Oblikovanje luči: Domen Lušin
Tehnično vodenje predstave: Samo Dernovšek, Brina Ivanetič, Grega Mohorčič, Žan Rantaša
Urednica gledališkega lista: Tery Žeželj
Lektorica gledališkega lista: Barbara Cerkvenik
Oblikovanje gledališkega lista: Eva Bevec, Mina Fina, Ivian Kan Mujezinović/ Grupa EE
Izvršna produkcija: Barbara Poček
Odnosi z javnostmi: Tina Malenšek, Paulina Pia Rogač
Produkcija: Gledališče Glej
Podpora: Ministrstvo za kulturo RS, Mestna občina Ljubljana
Zahvala: Zavodu Delak za izvedbo produkcijskih vaj in Katarini Majcen za scensko svetovanje
Kolektiv Reaktor sestavljajo Jure Žavbi, Katja Markič, Urša Majcen, Lara Wolf, Aljoša Živadinov Zupančič in Domen Lušin.
KOLEKTIV REAKTOR
Kolektiv REAKTOR je skupina mladih gledaliških ustvarjalcev_k, ki jih druži skupno zanimanje za nehierarhičen način (so)delovanja, kjer znotraj procesa priprave gledališkega dogodka fluidno prehajajo med sicer ustaljenimi vlogami. Ustvarjajo avtorske predstave, v katerih nagovarjajo družbene tabuje. Njihovo delo ruši meje udobja tako v okviru kreativnega procesa, kakor na podlagi tematik, ki jih obravnavajo, saj jih zanima predvsem aktivno vključevanje umetnosti v družbo in transformativni potencial gledališča. Raziskujejo teme družbene neenakosti, diskriminacije, spolno zaznamovanega nasilja in enakopravnosti znotraj trenutnega družbeno-političnega sistema.
Za izvedbo produkcijskih vaj se zahvaljujemo Zavodu Delak
RAZPRODANO